راهنمای کاشت توت فرنگی در خانه

آخرین بروز رسانی: اسفند ۱۲, ۱۳۹۶

کاشت توت فرنگی در خانه

به روش های مختلف کاشت توت فرنگی در خانه امکان پذیر است. توت فرنگی را می توان به راحتی در گلدان کاشت و در خانه نگهداری کرد. زیرا توت فرنگی ریشه های کمی دارد. کاشت توت فرنگی در گلخانه نیز از همین مزیت توت فرنگی بهره می برد و امکان پذیر است. در اینجا چند روش کاشت توت فرنگی را توضیح خواهیم داد:

 

کاشت توت فرنگی د رگلدان

اگر قصد کاشت توت فرنگی در گلدان را دارید باید بدانید که توت فرنگی را در گلدان، هم در فضای باز و هم در فضای داخل خانه می توانید پرورش دهید. فقط مراقب باشید در داخل خانه نور کافی به توت فرنگی برسد.

گلدانی را که دارای سوراخ انتهایی برای خروج آب است انتخاب کنید. رو سوراخ حتماً تکه ای سنگ قرار دهید تا به مرور با آب دادن و حرکت خاک بسته نشود. قطر گلدان توت فرنگی صرف نظر از اندازه ی بوته باید حد اقل ۴۵ سانتی متر باشد. اگر ماهی یکبار به گلدان کمپوست اضافه کنید بسیار خوب است. خاک مناسب همراه با پیت ماس در گلدان بریزید.

اگر نشاء توت فرنگی دارید آن را به این گلدان جدید متنقل کنید و تا ساقه در جایی که برگ ها شروع می شوند در خاک بگذارید. و سپس آب دهید.

 

کاشت توت فرنگی از بذر

جالب است بدانید که تخم توت فرنگی در بیرونی ترین سطح توت فرنگی قرار دارد و مانند میوه های دیگر در وسط آن نیست. تخم توت فرنگی دقیقاً همان دانه هایی هستند که روی توت فرنگی به خوبی دیده می شوند.

البته این روش کاشت توت فرنگی خیلی توصیه نمی شود و توت فرنگی را بیشتر از نشاء یا نهال آن می کارند. برای گرفتن نتیجه ی حد اکثری بهتر است بذر مناسب توت فرنگی را از مراکز معتبر خریداری کنید.

بذر ها باید در عمق ۳٫۵ سانتیمتری و با فاصله ۹ سانتی متری از یکدیگر کاشته شوند. در هر کدام از این فواصل ۲ تا سه بذر توت فرنگی قرار دهید و روی آن را با خاک بپوشانید.

در چند روز ابتدایی تا جوانه زدن توت فرنگی روی آن را با پلاستیک بپوشانید تا رطوبت خاک حفظ شود. مراقب باشید آب دهی در این مرحله به اندازه باشد و خاک خشک نشود. پس از جوانه زدن پلاستیک را بردارید.

در این روش پس از جوانه زدن بوتا های شلوغ را هرس و خلوت کنید.

 

تکثیر توت فرنگی از رونده ها

رونده به نوعی پا جوش توت فرنگی هستند که یکی از روش های متداول تکثیر و کاشت توت فرنگی محسوب می شوند. باید رونده ها را از هم جدادر گلدان مختلف کاشت و وپس از پایداری آن ها را از هم جدا کرد مطابق شکل.

رونده توت فرنگی
رونده توت فرنگی
رانر توت فرنگی
رانر توت فرنگی
جدا کردن رانر توت فرنگی
جدا کردن رانر توت فرنگی

 

این هم چند روش کاشت توت فرنگی در خانه.

 

منبع

نوشته راهنمای کاشت توت فرنگی در خانه اولین بار در ایده شات پدیدار شد.

ایده شات

پربازدیدترین اخبار
طراحی سایت اصفهان

طراحی سایت اصفهان |طراحی سایت حرفه ای | سئو تضمینی سایت طراحی سایت اصفهان تیم طراحی سایت و سئو سایت وب یار به آدرس http://www.webyar.net ، بامجوز رسمی از نظام کامپیوتر کشور و دارای نماد اعتماد و نماد ساماندهی و با ۱۶ سال دانش تخصصی در زمینه طراحی وب سایت ,سئوسایت در گوگل و امنیت […]

طراحی سایت

طراحی سایت در اصفهان   طراحی سایت و سئو سایت در اصفهان   تیم طراحی سایت و سئو سایت وب یار به آدرس ، بامجوز رسمی از نظام کامپیوتر کشور و دارای نماد اعتماد و نماد ساماندهی و با ۱۶ سال دانش تخصصی در زمینه طراحی وب سایت , سئو سایت در گوگل ، ارسال […]

روسیه بزرگترین کشور دنیا با نژادی قدرتمند، فرهنگی متمایز و مناظر نفسگیر همواره توریست های زیادی را به خود جذب می کند. شاید حالا که سفر به قسمت هایی از این کشور بدون ویزا برای ایرانیان فراهم شده است بتوانیم با معرفی جاذبه های گردشگری و توریستی روسیه به شما اطلاعاتی درباره این کشور پهناور […]

زمان فعالیت دفتر وب یار در ایام نوروز                  یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار                                                                                            یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال حلول سال نو و بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد را […]

همه‌ی ما یک کمد پر از لباس تابستانی زنانه می‌خواهیم، لباس‌هایی که هم زیبا و مد روز باشند هم مطمئن باشیم که آن‌ها را می‌توانیم با مد سال بعد هم بپوشیم! برای بسیاری رسیدن تابستان به معنای آن است که کمدشان را خانه‌تکانی کنند و انواع لباس تابستانی تازه را در آن جای دهند، لباس‌هایی […]

Mozilla Firefox آخرین نسخه از مرورگر وب محبوب فایرفاکس می باشد که اخیرا منتشر شده است.‏ این مرورگر به صورت کامل از HTML5 پشتیبانی می‌کند. نسخه جدید فایرفاکس برای مدیریت ساده‌ تر تب ها و پنجره ها ارتقا فوق العاده ای داشته است و اکنون در این نسخه شما ابزار های مختلفی را برای استفاده […]